Jdi na obsah Jdi na menu
 

Edit číslo 2

 

EDIT č. 2  09. 09. 2012

 

1. Odvolání uzávěrky – prodloužení termínu

 

Omlouvám se za zmatky, za zrušení původně slíbeného týdnu navíc mohla zpráva z tiskárny, kterou došlo k uzavření objednávky a konečné kalkulaci – jenže potom nám byla odeslána verze výtisku v pdf  k víceméně už jen technickému odsouhlasení a tam jsme s Alicí odhalily dvě změny, se kterými jsme zásadně nesouhlasily. Tudíž jsme opět v plném proudu „vyjednávání“ a já „odvolávám, co jsem odvolala slibuji, co jsem slíbil“ J

Pro lepší pochopení a obraz, situace je nyní taková, že očekáváme novou verzi konečného výtisku ve formě pdf se zakomponovanými změnami (je přislíbena počátkem příštího týdne), pokud ji s Alicí odsouhlasíme, dojde k fyzickému výtisku dvou knih, které mně a Alici budou odeslané ke kontrole – jelikož vidět to v pdf a držet skutečně v ruce je velký rozdíl a můžeme zjistit, že takhle tedy ne, přátelé (pevně doufám, že to nezjistíme!) Pak by se tu mohly objevit první fotografie skutečné knihy ;-)

Ale abych to nezamluvila – pokud (a já si dovolím věřit a spoléhat na Merlinovu pomoc J) finální fyzickou verzi obě schválíme, dojde k (opravdu!) finální (a opravdu poslední!) kalkulaci, jejímu odsouhlasení, podepsání smlouvy a knihy vklouznou do tiskařského stroje J

Výhled (ten optimistický) je tedy takový, že během 10.- 11. 09. dojde ke schválení pdf, výtisku prvních dvou zkušebních knih, jejich doručení na naše adresy (opět cca týden, to už jsme na 18.09.), a po odsouhlasení fyzické formy EK  dojde SKUTEČNĚ A S KONEČNOU PLATNOSTÍ k uzávěrce objednávek – a současně ke spuštění tisku.

Tudíž opět otevírám možnost objednávek na email elysejskyklic@email.cz k datu 18.09., přičemž si dovolím vyhradit si právo datum zkrátit, kdybych rychlost tiskárny podcenila ;-)

K tomu se ale váže upozornění, viz. následující.

 

2. Dovýtisk

 

Předem upozorňuji, že s ničím takovým nepočítám. Samozřejmě jsem se na tuto možnost informovala, ale ani při objednávce 50 ks se nedostaneme na současnou cenu, naopak bude vyšší.

Tímto chci také upozornit, že objednávám na PŘESNÝ počet objednávek, ani o knihu víc. Už tak to bude nemalá částka, kterou Alice dá „všanc“ s důvěrou ve vás.

 

3. Platba účet / dobírka

 

Je pochopitelné, že někteří z vás možnost platby na účet nemají či ji využít nechtějí, takovým objednavatelům doporučuji mne informovat, že si vyloženě přejí zaslat výtisk na dobírku; to aby nemuseli čekat. Dobírky budou odcházet mezi prvními, ostatní dle připsání částky na účet.

Bankovní účet je již nyní realizován u Raiffeisenbank, pouze čeká na aktivaci, která zabere tři pracovní dny. Jelikož je sjednán speciálně k tomuto účelu, jeho existence bude trvat pouhý jeden měsíc, posléze bude opět deaktivován a zrušen. Proto ho zaktivujeme až na poslední chvíli, v závislosti na datu, kdy obdržíme výtisky. Alice se vyjádřila, že si nepřeje, aby to vyznělo, jako kdyby od vás žádala předplatbu; proto ta aktivace na poslední chvíli. Přesto jsme si obě vědomy, že vše je stále a především založené na vzájemné důvěře – a vaše důvěra je pro nás velmi cenná, za sebe (a vím jistě, že i za Alici) mohu odpřísáhnout na vše, co je mi svaté, že vaši důvěru nezklameme.

 

4. Vaše dotazy

 

S ohledem na to, že jsem již obdržela několik až nepříjemných reakcí a dotazů na konkrétní údaje a legálnost, rozhodla jsem se zveřejnit svou odpověď na ně a podobné sem.

Od začátku se jedná jen a pouze o splnění mého snu držet EK v knižní formě, pro mě je to jako projev úcty a vyjádření obrovských díků autorce, která mi svým dílem neskutečně pomohla v době, které nepovažuji zrovna za příjemné a nejšťastnější. Nic víc!

Jsem naprosto obyčejná žena, žijící v domácnosti a starající se o svou rodinu. Nejsem zběhlá v zákonech, vlastně ani v jednání s druhými. Ráda bych si splnila svůj sen a poskytla stejnou možnost i vám – a potom opět žila v klidu dál a dál se „pouze“ starala o svou rodinu a domácnost.

Jak jsem psala v prvním editu, Alice se na právníky obrátila a optala se, výsledek jsem Vám zde napsala. Přesto obě víme, že se pohybujeme na tenkém ledu, ač bez úmyslu kohokoliv poškodit či jednat nezákonně! Navíc, konkrétně v mém případě, jsem shlédla všechny filmy a zakoupila si všechny knihy až po přečtení EK – v mém případě tedy Alice naopak udělala bezplatnou reklamu paní JKR a dalším. A věřím, že takových případů je víc, kdy tvorba fanfiction přivedla autorům originálního díla nového čtenáře.

Budu ráda, pokud se náklady do toho vložené vrátí, vy budete spokojení, a já si se svojí vytouženou a vysněnou knížkou večer, až bude ticho a klid, zalezu do postele.

Některé pichlavé narážky a dotazy mě nakonec přiměly k velké opatrnosti. Takže – je mi to líto, ale nebudu nikomu sdělovat žádné konkrétnější informace, než jaké se tu na stránkách objeví.

Velmi si cením vaší důvěry, se kterou jste se na mne obrátili a moc ráda bych se i já opřela o důvěru ve vás.

 

5. Objednávky na Slovensko

 

A zde je má nejdůležitější zpráva! J

S ohledem na Alicino rozhořčení, když se nám nezdařilo objevit levnější způsob, dumaly jsme dál. Alice se vyjádřila, že „jen kvůli tomu, že se jakýsi nejmenovaní papaláši kdysi rozhodli mezi námi na mapě namalovat hraniční čáru, odmítá akceptovat hrozivé finanční rozdíly mezi objednávkami do Čech a na Slovensko, jelikož si všech svých čtenářů cení stejně a každý by měl mít rovnou šanci“.

A tehdy mě osvítil nápad J A díky tomu, že Salazaret se stala doslova mou pravou rukou v „jemném psychologickém vydírání Alice“ (berte prosím s rezervou :-D), nápad je na světě. Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, no ne?

Tímto oficiálně uvádím možnost, že bychom já, pravděpodobně Salazaret, a Alice knihy přivezly samy k vám na Slovensko.

Čímž si dovoluji nenápadně upozornit, že pokud by měl někdo zájem se s Alicí setkat a z pochopitelných důvodů velké vzdálenosti ani o své přítomnosti na setkání v Čechách neuvažoval, nyní by tuto možnost měl.

A nyní, milé dámy (a možná pánové), zbytek záleží na vás a vaší iniciativě. Pokud jste schopni se domluvit mezi sebou, smluvit nějaký víkendový (sobotní) termín koncem listopadu / počátkem prosince (a ještě lépe dva termíny), město poblíž hranic, můžete uhradit knihu cash v Eurech (směnu si zajistí posléze Alice sama) bez jakýchkoliv dalších poplatků, tedy za cenu jako každý jiný z Čech. A k tomu je tu ta možnost se osobně s Alicí seznámit… ;-)

 

P.S. Když jsem tohle Aličce oznamovala, rozesmála se s tím, že jí to připomíná jeden stařičký vtip:

 

Hlášení ze školního rozhlasu: „Kdo se chce zúčastnit představení filmu Idiot, nechť si zajde zamluvit lístky do ředitelny. Opakuji: Kdo chce vidět Idiota, nechť se dostaví do ředitelny.“

 

Takže, moji milí slovenští spolufanoušci, kdo chce vidět tři idioty, nechť se aktivně zapojí a domluví s ostatními :-D (K tomu ovšem potřebuji váš souhlas s přeposláním vašich emailových adres ostatním!)

A to je bohužel to jediné a nejlepší, co vám ještě mohu nabídnout ohledně snížení vašich nákladů.

 

Prozatím se opět loučím.

Merlin s námi

(a Voldemort pryč ;-) )

Lilly

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mám dojem,

(Nex, 21. 11. 2012 11:16)

ale nechce se mi to dohledávat, že soukromé vydání díla pro nekomerční, vlastní účely je pod určitý počet kusů, tuším je to něco kolem tří set, legální samo o sobě, pokud navíc máte povolení autora, tak není co řešit. Nepředpokládám, že Alice by ho nedala a JKR udělila povolení psát FF, navíc nehledě na vyděrače z osy, naše ústava zaručuje možnost volného kopírování a ukládání dat pro vlastní potřebu. Jak se k vám data dostanou je takzvaný problém někoho jiného, ale v případě EK to je vzhledem k výše zmíněnému v pohodě.